ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3033234
*
nr 303 3234
Spegel
Med hylla,H.69
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/3 16:55:18
1
150 kr
2/3 20:12:49
2
200 kr
7/3 21:58:20
3
350 kr
7/3 22:30:15
4
ledande budet*
8/3 07:18:15
3
450 kr
8/3 07:18:59
3
500 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hylla spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, guldbemålade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
nr 303 3234
Spegel
Med hylla,H.69
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 750 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/3 16:55:18 | 1 | 150 kr |
| 2/3 20:12:49 | 2 | 200 kr |
| 7/3 21:58:20 | 3 | 350 kr |
| 7/3 22:30:15 | 4 | ledande budet* |
| 8/3 07:18:15 | 3 | 450 kr |
| 8/3 07:18:59 | 3 | 500 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hylla spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, guldbemålade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



